Zaloguj Zarejestruj

To już poważny temat, nie mówimy już tylko i wyłącznie o pasji, ale o zabezpieczeniu na starość, a tak naprawdę zabezpieczenie swojej rodziny, bliskich. Co zrobić aby moja kolekcja była w przyszłości coś warta? Co zrobić aby nie straciła na wartości? Jak odpowiednio przechowywać moje monety/banknoty?

Złota alternatywa – niech oszczędności rosną wraz z Twoim dzieckiem! Któż z Was nie chce zapewnić swojej pociesze jak najlepszego stary w dorosłe życie?

Umieszczone tutaj teksty traktujemy jako materiał mocno ogólny, który pozwoli Wam w ogóle zrozumieć, że numizmatyka nie musi kojarzyć się tylko z sympatycznym Panem Koziełło, jednym z głównych bohaterów serialu Klan.

Numizmatyka to pasja, która pozwala oderwać się na chwilę od galopującego świata poprzez kontakt ze starymi monetami z prawdziwą historią. Zamknij oczy i przenieś się w czasy średniowiecza czy „polski królewskiej”, czy też 123 lat zaborów, II RP a nawet PRL. Moneta to małe dzieło sztuki, z którym wiąże się szereg złożoności. Nie tak prosto było i jest bić monety. Pasjonaci odnajdują w numizmatyce nie tylko wątki historyczne, ale także ekonomiczne czy estetyczne.